ماهسپتامبر 2019

نفتکش انگلیسی می تواند حرکت کند

آفتاب‌‌نیوز :

علی ربیعی در نشست خبری این هفته با گرامیداشت یاد شهدا و ایثارگران دوران دفاع مقدس، اظهار کرد: این هفته درس آموزی زیادی برای همه دارد. صدام با خواری از بین رفت، اما ملت ما پابرجا بودند. ملت ایران دفاعی انجام دادند که امروز بدخواهان جسارت تجاوز به ایران را ندارند.

وی ادامه داد: با خدا و مردم مجدد در این هفته پیمان می بندیم که از تمامیت ارضی کشور و ارزش‌های انقلاب دفاع کنیم. امروز هم دولت دفاع مقدس خود را در دو جبهه تعریف می کند. اول رفتارهای ظالمانه آمریکاست که قصد کوچک کردن ایران را دارد. از سوی دیگر دفاع در برابر هر نوع تجاوزی که صورت می‌گیرد و پیش‌بینی تجاوزهایی که می‌خواهد صورت بگیرد و از طرف دیگر دفاع از معیشت و کرامت انسانی است.

ربیعی گفت: در طول تاریخ جنگی رخ داد که یک وجب خاک کشور را از دست ندادیم. آغازگر نبودیم اما دفاع کننده خوبی بودیم و ارزش های انسانی را در مقابل دشمن حفظ کردیم. امروز در کنار برادران مسلمان عراقی هستیم و به آن ها در مقابل دشمنی به نام داعش کمک کردیم. نمی توانیم ایران را به ایران با منافع منطقه محدود کنی، راه همکاری همه در منطقه است.

وی تصریح کرد: امروز سفر رئیس جمهور به نیویورک را خواهیم داشت تا زبان ملت ما از این تریبون باشد. رئیس جمهور ابتدا تردید داشت به این سفر برود. این سفر انجام شد و دلیلش احقاق حقوق ملت ایران و رساندن پیغام ملت به افکار عمومی دنیا است.

سخنگوی دولت گفت: رئیس جمهور قادر خواهد بود برخلاف خواست آمریکایی ها منافع ملی ایران را دنبال کند و پژواک ایران را به گوش دنیا برساند. چندین دیدار با مدیران رسانه ای نیز طراحی شده است.

وی افزود: رئیس جمهور قصد دارد به دنیا نشان دهد امریکا در منزوی کردن ایران موفق نخواهد شد. اکنون ایالت متحد آمریکا تنها تر از گذشته است و ایران است که در بین سران دنیا و افکار عمومی آمریکا تنها نیست.

سخنگوی دولت گفت: مقاومت ما رو به گسترش است و راهکارهای ما برای ادامه زندگی موفق تر است. طرح ائتلاف امید و صلح هرمز ایده ای است که رئیس جمهور در سخنرانی خود ارائه خواهد کرد. هدفش بازگشت صلح و آرامش برای همه مردم دنیا و منطقه است.

وی تاکید کرد: رئیس جمهور ائتلاف امید را تقدیم سازمان ملل خواهد کرد و با جزئیات بیشتری این طرح را برای صلح در منطقه تشریح می کند.

ربیعی با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید، گفت: بهار دانش را به همه مردم تبریک می گوییم. دیروز برنامه های وزارت آموزش و پروش در هیات دولت صورت گرفت، اینکه دولت چه زیرساخت‌هایی را می تواند فراهم کند مورد بررسی قرار گرفت. انتخاب حاجی‌میرزایی هم امیدهایی برای حل مشکلات این حوزه ایجاد کرده است.

وی سپس توضیحاتی درباره این وزارتخانه ارائه داد و گفت: رئیس جمهور بعد از سفر در این وزارتخانه حضور خواهد داشت و مشکلات را در همان جلسه بررسی می کند. نسبت استخدام‌ها و شیوه‌ استخدام افرادی که در حال حاضر در این وزارتخانه هستند بررسی خواهد شد. ارتقای مدارس دولتی از جمله موارد مهم است.

ربیعی گفت: ما مخالفتی با مدارسی که با پول مردم اداره می شوند نداریم اما شرطش رقابت برابر با مدارس دولتی است.

وی تاکید کرد: سامانه استخدام در آموزش و پروش ایجاد خواهد شد. پرسش مهر امسال نیز به نشاط دانش آموزان می پرداخت. دیپلمی که بتواند وارد بازار کار شود افزایش مهارت‌های اجتماعی و فردی و افزایش قدرت مدرک دیپلم مورد بررسی قرار گرفت. نقدی هم حاجی میرزایی درباره کنکور ارائه داد.

سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی در ارتباط با آزادسازی نفتکش انگلیسی گفت: سازمان بنادر ما اعلام کردند کار حقوقی این نفتکش به پایان رسید. زمینه آزادی نفتکش فراهم شده و می توان حرکت کند، روال اداری اش انجام شده است.

فهرست ۱۸ قلم مواد غذایی ممنوعه بوفه مدارس اعلام شد

آفتاب‌‌نیوز :

سیدهادی دلبری جزئیات فعالیت پایگاه‌های تغذیه سالم در مدارس را اعلام و اظهار کرد: امسال اولین سالی بود که دستورالعمل بهداشتی بوفه مدارس را ۲۵ شهریور ماه با امضای معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش به کلیه مدارس ابلاغ کردیم.

وی افزود: در این دستورالعمل ۱۸ مورد مواد خوراکی غیرمجاز با همکاری نماینده وزارت بهداشت در یک سال اخیر مشخص و به کل کشور اعلام شد.

معاون هماهنگی، اقتصادی و نظارت بر امور استان‌های سازمان دانش آموزی با بیان اینکه هدف ما ارتقای سلامت و ترویج تغذیه سالم در میان دانش آموزان و امکان بهره مندی آنها از یک میان وعده و چاشت مناسب است تا انرژی مورد نیاز آنها را در حین آموزش تامین کند اظهار کرد: امسال در مقایسه با سال گذشته دو نوع مجوز هم برای بوفه‌ها اضافه و از طریق سامانه مربوط اطلاع رسانی کردیم. در واقع چهار نوع مجوز بسته به شرایط مدارس درنظرگرفته شده و مدیر مدرسه ملزم بود در سامانه ثبت درخواست کند.

دلبری ادامه داد: مدیر مدرسه اختیار دارد و می‌تواند بوفه را خودگردان اداره کند، در اختیار سرایدار قرار بدهد و یا به پیمانکار بخش خصوصی بسپارد. البته امسال به علت حساسیت‌های وزارت بهداشت تعدادی از تولیدی‌ها که با مدارس همکاری می‌کردند در فهرست غیرمجازها قرار گرفتند.

به گفته وی بیش از ۵۵ هزار مدرسه مجوز پایگاه تغذیه سالم را دریافت کرده‌اند. به مدیران مدارس توصیه می‌کنیم حتما در سامانه مربوط ثبت نام کنند و مجوز بگیرند و اقلام غیرمجاز را طبق دستورالعمل در دید عموم قرار بدهند. اگر شکایاتی در این زمینه وجود داشت اولیا با شماره گویای ۱۴۹۹ سازمان دانش آموزی تماس گرفته و موارد را اطلاع دهند. اگر مشخص شود بوفه‌ای مجوز ندارد تعطیل و اجازه ادامه فعالیت داده نمی‌شود.

معاون هماهنگی، اقتصادی و نظارت بر امور استان‌های سازمان دانش آموزی در ادامه فهرست ۱۸ قلم خوراکی غیرمجاز را اعلام کرد و گفت: فرآورده‌های غلات حجیم شده مانند پاپ کورن، ذرت بوداده شده، پفک، چیپلت و پفیلا با هر نام تجاری و انواع چیپس‌ها، انواع یخمک، انواع نوشابه‌های گازدار، ماءالشعیر و دلستر ، انواع شیرکاکائو و سایر شیرهای طعم دار، دوغ گازدار، سوسیس، کالباس، انواع پیتزا و کلیه فرآورده‌هایی که در آنها سوسیس و کالباس وجود دارد ، انواع همبرگر، انواع سالاد اولویه، انواع لواشک، آلو و آلوچه بدون بسته بندی و فاقد مجوزهای وزارت بهداشت، انواع آبنبات و کاکائو و شکلات‌هایی که به سطح دندادن می چسبد، انواع آبمیوه‌های صنعتی، فلافل و سمبوسه، انواع اشترودل، انواع پیراشکی و دونات، بستنی یخی، پاستیل، ژله و مارشمالو، خیارشور و انواع سس‌ها و ناگت از جمله اقلام غیرمجاز هستند.

دلبری اقلام مجاز قابل عرضه در پایگاه تغذیه سالم را هم اعلام و اظهار کرد: اقلام در هفت گروه دسته بندی شده اند. دسته اول خشکبار، خرما، انواع مغزها و دانه‌ها از نوع بدون نمک؛ دسته دوم شیر و فرآورده‌های آن مانند ماست، شیر ساده، بستنی پاستوریزه، شیربرنج و فرنی پاستوریزه بسته بندی شده؛ دسته سوم نوشیدنی مانند دوغ کم نمک و بدون گاز و آب معدنی دارای مجوز وزارت بهداشت، دسته چهارم شامل انواع میوه‌جات؛ دسته پنجم بیسکویت‌های بدون کرم، کیک و کلوچه؛ دسته ششم لقمه سالم مانند نان، پنیر و گردو، نان و تخم مرغ، نان و پنیر و خیار و گوجه فرنگی و دسته هفتم غذاهای پخته مانند انواع آش، سوپ، لوبیا، عدس، حلیم، فرنی، شیربرنج،‌ شله زرد، سمنو که به صورت روزانه تهیه و شرایط بهداشتی در پخت و تویع آن رعایت شده باشد قابل عرضه در بوفه‌ها هستند.

شناورشدن ساعت کاری کارمندان تا 15 مهر

آفتاب‌‌نیوز :

انوشیروان محسنی بندپی درباره شناورشدن ساعت آغاز به کار ادارات تهران اظهار کرد: بر اساس بخشنامه‌ای که معاون اول رئیس جمهوری ابلاغ کرده، ساعت آغاز به کار دستگاه‌های اجرایی تا ۱۵ مهر از ساعت ۷ الی ۹ صبح شناور خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس بخشنامه ابلاغی، کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان تهران می‌توانند تا ساعت ۹ در محل کار خود حاضر شوند و تاخیر آنها تا این ساعت، مجاز تلقی می‌شود. کارکنان موظفند تا تاخیر خود را از طریق مرخصی ساعتی موجه کنند.

طرح شناورسازی ساعت آغاز به کار کارکنان دستگاه‌های اجرایی با هدف کاهش بار ترافیکی خیابان‌ها و بزرگراه‌ها در ایام آغاز سال تحصیلی مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه اجرا می‌شود.

شوخی واتس‌آپی رئیس جمهور کمدین اوکراین با رهبران جهان+ عکس

آفتاب‌‌نیوز :

ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهور اوکراین اوایل ماه جاری میلادی در نشستی در اوکراین به شوخی درباره برخی مسائل جهانی از جمله پیوستن کریمه به روسیه و اقدامات هسته‌ای کره شمالی پرداخت که خنده شدید حاضران را به دنبال داشت.

به گزارش روزنامه دیلی میل، ویدئوی شوخی‌های زلنسکی توسط یک پلیس هندی منتشر شده که در این نشست دوستانی داشته است.

زلنسکی در ابتدای طنز جدیدش که در قالب مکالمات این گروه فرضی واتس‌اپ ارائه کرده، خود را به همتایانش معرفی می‌کند و به زبان‌های مختلف به او خوش‌آمدگویی می‌شود.

به عنوان مثال پیام انگلیس را شاهزاده هری، نوه ملکه انگلیس می‌نویسد و اظهار می‌کند: مادربزرگ از من خواست برایتان بنویسم از دیدن همه (در این گروه) خوشحال است.

سپس آمریکا، روسیه و چین درباره اینکه چه کسی مدیر (ادمین) گروه باشد با هم بحث می‌کنند و پس از آن پکن و مسکو از گروه حذف می‌شوند.

واشنگتن می‌گوید که می‌خواهد در اوکراین سرمایه‌گذاری کند اما پترو پروشنکو، همتای سابق زلنسکی سر می‌رسد و می‌گوید: بهتر است در کارخانه شکلات سرمایه‌گذاری کنید!

سپس اوکراین پیشنهاد گفتگو درباره “مساله اعتبار” را مطرح می‌کند که با خروج (لیو دادن) صندوق بین‌المللی پول از گروه همراه می‌شود.

پیوستن (جوین شدن) کره شمالی به گروه اما اوکراین را غافلگیر می‌کند و کی‌یف به این کشور منزوی دسترسی به اینترنت را تبریک می‌گوید اما پیونگ‌یانگ اعتراف می‌کند که در واقع “فقط پنج دقیقه وارد کره جنوبی شده” تا به اینترنت متصل (کانکت) شود.

وقتی کره جنوبی یک شکلک (ایموجی) می‌فرستد، کره شمالی با سه استیکر راکت پاسخ آن را می‌دهد.

سپس آمریکا در پاسخ به استیکر راکت‌ها می‌نویسد: استیکرهای خوبی هستند اما نباید آن‌ها را برای من بفرستی.

آمریکا همچنین در پیامی می‌نویسد “شما بانوی خیلی زیبایی هستید” اما فورا آن را حذف می‌کند و می‌گوید این پیام را اشتباه فرستاده است!

وقتی درباره الحاق کریمه از روسیه سوال می‌شود، مسکو پاسخ می‌دهد: نظرتان چیست اگر نصف بریتانیای کبیر را به خود ملحق کنیم؟

به دنبال این پیام، فرانسه، آلمان و آمریکا متعهد می‌شوند که روسیه را تحریم کنند اما مسکو می‌نویسد: بنابراین کسی با این کار مخالف نیست.

زلنسکی با این اظهارات انفعال کشورهای غربی در برابر بحران اوکراین و ناکارآمدی تحریم‌ها علیه مسکو اشاره کرده است.

گفتگوها در این گروه سپس به طرح دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا برای خرید گرینلند از دانمارک معطوف می‌شود.

دانمارکی‌ها می‌گویند گرینلند برای فروش نیست اما چین در ادامه می‌گوید: ما می‌توانیم یک کپی از گرینلند درست کنیم و با یک دهم قیمت به شما بفروشیم.

سپس واشنگتن می‌گوید هکرهای روسیه حساب کاربری‌اش را هک‌ کرده‌اند اما حسابی با عنوان “هکرهای روسیه” این مساله را رد می‌کند.

اوکراین سپس پیشنهاد می‌دهد که همه اعضا از خود یک سلفی بفرستند که با عکس‌هایی از زلنسکی، ترامپ و امانوئل ماکرون، رییس جمهور فرانسه همراه می‌شود. بلاروس اما با تقلای بسیار سرانجام عکسی زوم شده از سبیل الکساندر لوکاشنکو، رییس جمهور این کشور می‌فرستد.

در همین حال فنلاند که از ابتدای این چت در حال تایپ است، پس از زمانی طولانی فقط یک “سلام” می‌نویسد که اشاره‌ای به زبان پیچیده این کشور است.

مرگ یک شهرک‌نشین اسرائیلی در پی حمله راکتی از غزه

آفتاب‌‌نیوز :

بیمارستان “تل هوشمیر” رژیم صهیونیستی اعلام کرد که “نینا جنیسدنوفا”، شهرک‌نشین ۷۴ ساله به دلیل شدت جراحت وارده بر اثر ترکش‌های ناشی از راکت شلیک شده از سوی نوار غزه و برخورد آن به ساختمانی در شهر “عسقلان” در ماه نوامبر ۲۰۱۸ کشته شد.

به گزارش ارم نیوز،  پیشتر گروه‌های فلسطینی پس از هدف قرار دادن تعدادی از ساختمان‌های مسکونی در غزه، صدها موشک به سمت شهرک‌های صهیونیست‌نشین شلیک کرده بودند به طوری که این دوره از تنش سخت‌تر و شدیدترین دور جنگ از سال ۲۰۱۴ است که در نتیجه آن ده‌ها شهرک‌نشین زخمی شده‌اند.

آغاز پیش‌فروش بلیت قطار‌های اربعین از ۳ مهر/ روزانه ۵۴ رام قطار خواهیم داشت

آفتاب‌‌نیوز :

سعید رسولی مدیرعامل راه آهن در یک نشست خبری اظهار داشت: پیش فروش بلیت قطار‌های اربعین از ساعت ۱۰ روز ۳ مهرماه آغاز می‌شود.

وی افزود: از ۱۵ مهر تا ۳۰ مهرماه روزانه ۵۴ رام قطار در این مسیر خواهیم داشت.

سعید رسولی ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای جمهوری اسلامی ایران و دفاع مقدس اظهار داشت: امسال راه‌آ‌هن نظیر سال‌های قبل ستاد اربعین تشکیل داد و آماده جابه جایی زائران اربعین است.

وی افزود: پیش فروش بلیت قطار‌های فوق‌العاده اربعین از ساعت ۱۰ صبح روز سوم مهرماه به صورت اینترنتی و همچنین به صورت فروش در دفاتر سطح کشور آغاز می‌شود.

مدیرعامل راه‌آهن افزود: روزانه ۵۴ رام قطار در ۱۵ روز اوج سفر ایام اربعین یعنی از ۱۵ مهر تا ۳۰ مهر داریم.

رسولی ادامه داد: جمعا ۸۵۸ رام قطار در ۴۳۶ هزار نفر صندلی برای ایام اربعین ظرفیت ایجاد شده است.

وی بیان کرد: امسال از نظر ظرفیت و تعداد قطار روزانه نسبت به پارسال ۴۳ درصد رشد داشته‌ایم.

مدیرعامل راه‌آهن گفت: همچنین مسیر‌های جدید قم به خرمشهر، قم به کرمانشاه، اهواز به شلمچه و اصفهان به کرمانشاه نیز راه‌اندازی شده است.

وی افزود: امسال قطار زاهدان- خرمشهر ر ا راه‌اندازی کردیم تا در کنار انتقال زوار استان سیستان و بلوچستان زائران پاکستانی نیز بتوانند با این قطار به خرمشهر رفته و در برگشت نیز از این قطار استفاده کنند.

رسولی افزود: همچنین قطار اتوبوسی بین خرمشهر و شلمچه در ایام پیک سفر‌های اربعین ۲۴ ساعته و رایگان تردد می‌کنند.

وی گفت: برای سفر‌های اربعین قیمت بلیت افزایش نمی‌یابد و همان نرخ‌های مصوب فعلی است.

شادی هواداران پرسپولیس در خیابان‌های پایتخت+عکس

آفتاب‌‌نیوز :

پس از پیروزی تیم فوتبال پرسپولیس تهران مقابل حریف سنتی خود یعنی استقلال تهران بسیاری از هواداران تیم سرخپوش تهرانی به هنگام خروج از ورزشگاه آزادی در خیابان های غرب پایتخت به ویژه بزرگراه های شیخ فصل الله، میدان المپیک، میدان صادقیه و میدان آزادی خوشحالی کردند و به همین علت ترافیک سنگینی در این مسیرها ایجاد شد.

این هواداران به وسیله خودرو و موتورسیکلت و با در دست داشتن پرچم قرمز و زدن بوق های ممتد شادمانی کردند.

شادی هواداران پرسپولیس در خیابان‌های پایتخت+عکس

همچنین در برخی دیگر از خیابان های شهر تهران به ویژه خیابان های آزادی، انقلاب اسلامی، ونک، میدان تجریش، میدان ولیعصر (عج)، میدان فردوسی نیز شادی هواداران پرسپولیس گزارش شده است.

تیم فوتبال پرسپولیس تهران در هفته چهارم رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور جام خلیج فارس با تک گل مهدی عبدی موفق شد حریف سنتی خود یعنی استقلال را شکست دهد.

سرخپوشان پایتخت با این پیروزی با ۹ امتیاز به جایگاه دوم جدول رده بندی صعود و تیم استقلال تهران نیز با ۲ امتیاز به رده پانزدهم سقوط کرد.

هلی‌شات‌ها برای رصد ترافیک پایتخت به پرواز درمی‌آیند

آفتاب‌‌نیوز :

سردار حسین رحیمی روز دوشنبه در حاشیه حضور در مرکز کنترل ترافیک شهر تهران همزمان با روز اول مهر و بازگشایی مدارس گفت: از امروز امکان جدید هلی‌شات به توان پلیس راهور تهران بزرگ(راهنمایی و رانندگی) اضافه شده است تا به وسیله آن ترافیک به ویژه در بزرگراه‌ها و معابر بزرگ بدون اعزام نیرو و خودرو رصد و کنترل شود.

وی تاکید کرد:‌ پلیس در تمامی نقاط با یگان‌های مختلف حضور دارد و همکاران در حال تلاش هستند تا مشکل ترافیکی خاصی ایجاد نشود.

هلی‌شات‌ها برای رصد ترافیک پایتخت به پرواز در می‌آیند

رحیمی اظهارداشت: با توجه به اینکه برآورد می‌شود بین ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش ترافیک با بازگشایی مدارس داشته باشیم پلیس تمام توان و امکانات خود را برای کنترل ترافیک گذاشته است تا بتوانیم وضعیت مطلوبی را برقرار کنیم.

فرمانده پلیس پایتخت خاطرنشان کرد: از صبح امروز تاکنون وضعیت بسیار مطلوبی را در سطح شهر از نظر ترافیک داریم و در کلانتری‌ها نیز یگان امداد و بخش های دیگر پلیس به کمک پلیس راهور آمده‌اند.

وی درباره سرویس مدارس نیز توضیح داد:‌ ما به مدیران مدارس اعلام کردیم فردی را به عنوان راننده سرویس مدارس انتخاب کنند که صلاحیت لازم را داشته باشد همچنین از ایمنی خودرو مطمئن باشند.

رحیمی گفت: آموزش هایی که باید رانندگان سرویس مدارس فراگیرند تا پایان مهرماه با هماهنگی تاکسیرانی ارائه خواهد شد.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اظهارنظر شهردار تهران درباره احتمال افزایش ۳۰ درصدی ترافیک با بازگشایی مدارس گفت: چه بخواهیم و چه نخواهیم ترافیک شهری با توجه به شروع فعالیت چهار هزار مدرسه در پایتخت افزایش خواهد یافت و این امر طبیعی است.

رحیمی افزود: حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار دانش‌آموز به مدرسه رفتند، ضمن اینکه کادر آموزشی و دانشگاهیان را نیز باید به این آمار اضافه کنیم.

فرمانده پلیس پایتخت تصریح کرد: آنچه که از صبح امروز به من گزارش داده شده است نشان می دهد تغییر محسوسی در ترافیک در مقایسه با پارسال نداشته ایم.

هدف بعدی ما مریخ است؛ ماه جای خیلی هیجان انگیزی نیست

رئیس جمهور آمریکا تلاش‌های برنامه فضایی آمریکا برای بازگشت فضانوردان به ماه تا سال ۲۰۲۴ را به عنوان اقدامی بسیار بزرگ و فوق‌العاده تحسین کرد اما تاکید داشت که هدف نهایی رفتن به مریخ است.

آفتاب‌‌نیوز :

 دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به خبرنگاران گفت: ما قرار است به مریخ برویم. مریخ هدف هیجان‌انگیزتری نسبت به ماه است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وی افزود: ما بر روی ماه توقف می‌کنیم. در واقع ماه یک سکوی پرتاب است و به همین خاطر ما بر روی ماه توقف می‌کنیم. اما کار ما با ماه تمام شده است. ماه جای خیلی جالب و هیجان‌انگیزی نیست، به همین خاطر ما به اقداماتمان در ماه پایان خواهیم داد و هدف نهایی ما رفتن به مریخ خواهد بود.

مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا در ماه مارس ضرب‌الاجل ناسا برای بازگشت فضانوردان به ماه تا سال ۲۰۲۴ را علنی کرد. سفر به کره ماه یکی از اهداف اولیه “حکم اول سیاست فضایی” بود که ترامپ در سال ۲۰۱۷ میلادی آن را امضا کرد و به ناسا دستور داد تا فضانوردان را به ماه اعزام کند اما رفتن به مریخ را هدف اصلی خود قرار دهند.